top of page

Кожним зверненням до дитини - словом, інтонацією, жестом, і навіть мовчанням - ми повідомляємо їй не лише про себе, свій стан, а й про неї, частіше - саме про неї. Від повторюваних знаків схвалення, любові та прийняття у дитини з’являється відчуття: "зі мною все гаразд", "я - хороший". А від сигналів осуду, незадоволення, критики - відчуття "зі мною щось не так", "я - поганий". Емоційна пам’ять дитини фіксує ці відчуття, і вони стають основою формування самооцінки. У ранньому та молодшому дошкільному віці вплив найближчого оточення відіграє вирішальну роль у становленні особистості дитини.
З огляду на це 23 листопада практичний психолог нашого садочку провела семінар-практикум з елементами тренінгу на тему "Профілактика жорстокого поводження з дітьми".
Необхідною умовою попередження жорстокого поводження з дітьми є підвищення психологічної та педагогічної обізнаності педагогів. Дуже важливо щоб педагоги усвідомлювали ті наслідки, до яких призводить жорстоке поводження з дітьми, та розуміли, які дії щодо дітей є жорстокими і де вимогливість межує з жорстокістю.  
Завдяки практичним завданням " Слова схвалення", експерименту "Склянка води", арт-техніці "Образ щасливої дитини" вихователі зрозуміли модель поведінки з дітьми без натяку на жорстокість. А з інформаційного повідомлення "П’ять шляхів до серця дитини" взяли для свого професійного кейсу багато важливого і потрібного. З допомогою психогімнастичих вправ "Австралійський дощ" та "Малюємо цифри тілом" змогли розслабитися та налаштуватися на сприйняття інформації.

!
Widget Didn’t Load
Check your internet and refresh this page.
If that doesn’t work, contact us.
bottom of page